Smlouva o půjčce vzor

Pozor: Autor článku čerpal informace z jiných zdrojů. Je možné, že údaje již nejsou aktuální a neodpovídají současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

RPSN a úrok jsou základní parametry půjček

Půjčky - obecné pojmy

18-05-2014

Na tomto místě se podíváme na obecné informace ze světa financí a půjček a pokusíme se blíže vás seznámit s některými pojmy.

Svět financí disponuje svým hodně specifickým a rozsáhlým slovníkem a opravdu ne každý se v něm dokáže vyznat.


Pokusme se tedy na následujících řádcích podívat, co se skrývá za pojmy RPSN, úrok, bonita, registr dlužníků a ručitel.


Náš TIP: Pokud jste v důchodu a potřebujete si půjčit peníze, nemusíte mít vůbec žádné obavy. Půjčky pro důchodce poskytuje celá řada bank i nebankovních společností.


RPSN

RPSN je zkratkou pro roční procentní sazbu nákladů, která nám určuje nakolik je úvěr pro nás výhodný. Jsou v něm zahrnuty veškeré další náklady spojené s naší půjčkou. Finanční instituce si do RPSN započítávají různé poplatky od poplatků za posouzení úvěru, uzavření smlouvy, správu úvěru až třeba po pojištění schopnosti půjčku splácet.

Záleží nejen na konkrétní bance, jaké poplatky vám naúčtuje, ale také na konkrétním produktu. Pro vás je především důležité, abyste měli o těchto poplatcích přehled a dobře se seznámili s vaší RPSN. Obecně vzato platí, že čím nižší je RPSN, tím je pro vás půjčka výhodnější a naopak.

Úrok

Dalším termínem v řadě je úrok. Pojem úrok je stejně starý jako samy peníze. Někdo má peněz více a někdo méně a ten, který jich má, řekněme, nadbytek, je může zapůjčit tomu, komu právě scházejí. A za to, že vám tyto prostředky poskytne, si řekne o odměnu, která je v tomto případě označována termínem úrok.

Bonita

Bonita je obecně označována jako schopnost splácet půjčku. Peněžní ústavy si u většiny produktů ověřují vaše osobní informace, příjmy a také nahlížejí do registru dlužníků (informační systém, umožňující vyhledávat nesplacené závazky osob a firem).

Na základě těchto informací tedy posuzují vaši schopnost splácet, a čím je tato schopnost splácet hodnocená jako důvěryhodnější, tím je vám udělena vyšší bonita a vy se můžeme dostat na nižší úrokové sazby.

Pokud je vaše bonita příliš nízká, musíte si vypomoci jinak. Jednou z možností je ručitel. Jedná se o osobu, která se zaručí, že pokud nebudete schopni splácet, převezme tuto povinnost za vás.

Půjčka bez příjmu

Pokud nemůžete prokázat kolik vyděláváte, mohly by Vás zajímat rychlé půjčky bez doložení příjmu – jde to snadno a rychle. Více na www.Maxi-Půjčky.cz.

Doporučujeme

Nemůžete-li doložit výši svého přijmu, informujte se o půjčce bez potvrzení o příjmu. Půjčky České Spořitelny můžete žádat na kterékoliv pobočce České Spořitelny. Nebankovní Credium půjčka Vám pomůže zafinancovat cokoliv do Vaší domácnosti. V nabídce online obchodů můžete majít jak dřevěné zahradní domky tak i plechové zahradní domky.
© 2013 Smlouva-o-půjčce-vzor.cz,všechna práva vyhrazena.
POZOR! Kopírování textů, nebo jejich částí je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.Před využitím informací z tohoto webu doporučujeme získané informace konzultovat s právními specialisty. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za právní důsledky využití informací zde uvedených.