Smlouva o půjčce vzor

Pozor: Autor článku čerpal informace z jiných zdrojů. Je možné, že údaje již nejsou aktuální a neodpovídají současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Půjčky online bez registru a zástavy - půjčky na cokoliv

Co to je směnka, typy směnek

31-07-2015

Písemný doklad, který nás informuje o určitém finančním závazku, tomu se říká směnečný doklad neboli směnka. U směnky máme vždy několik subjektů, jako je výstavce, remitent nebo směnečník. Existuje několik typů směnky, jako je směnka vlastní, cizí, bianko nebo vista směnka.

Fungování směnky zajišťuje směnečný a šekový zákon, který udává obsah směnky a určuje pravidla pro její používání.Směnka vlastní

Nejjednodušším typem směnky, a také nejvyužívanějším, je směnka vlastní. V této směnce se pohybují dva subjekty a to výstavce = dlužník a remitent = věřitel. Výstavce sepsáním směnky slibuje, že zaplatí dluh remitentovi. Suma, kterou výstavce dluží, musí být na směnce uvedena, stejně jako datum splatnosti, místo zaplacení a datum, kdy byla směnka vystavena. Na směnce musí být podpis výstavce a jméno remitenta.

Směnka cizí

Ve směnce cizí se objevuje ještě třetí subjekt, a to směnečník. Výstavce přikazuje vystavením směnky, aby směnečník zaplatil dlužnou část remitentovi. Pokud, ale směnečník směnku nepodepíše, je směnka neplatná. Tato směnka obsahuje stejné údaje jako směnka vlastní, ale musí na ní být i jméno směnečníka a jeho podpis.

Bianco směnka

Bianco neboli blanko směnka není vlastně oficiální směnkou. Bianco směnka nemusí obsahovat všechny zákonem dané údaje. Tento druh směnky funguje jako směnka zajišťovací. K bianco směnce se sepisuje dohoda o vyplňovacím směnečném právu, která udává podmínky, kdy může majitel směnky vyplnit vynechané údaje. Až ve chvíli, kdy jsou všechny zákonem dané údaje vyplněny, stává se bianco směnka oficiální a musí být zaplacena k datu, které je na ní uvedené.Vzor směnky můžete najít jednoduše na internetu - například zde.
Doporučujeme

Nemáte příjem nebo jeho výši nemůžete doložit? Pro Vás je určena půjčka bez potvrzení o příjmu – rychlá a dostupná půjčka na cokoliv. Nedostatek peněz Vám pomůže překlenout Essox půjčka – rychlá a dostupná půjčka. Půjčky od různých nebankovních společností můžete porovnat na stránkách www.nebankovní-půjčky-do-24-hodin. Dříve než se rozhodnete pro konrkétní typ a model vysavače, přečtěte si recenze na vybrané vysavače. www.zahradní-domky-online.cz – informace o zahradních domcích různých typů.
© 2013 Smlouva-o-půjčce-vzor.cz,všechna práva vyhrazena.
POZOR! Kopírování textů, nebo jejich částí je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.Před využitím informací z tohoto webu doporučujeme získané informace konzultovat s právními specialisty. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za právní důsledky využití informací zde uvedených.