Smlouva o půjčce vzor

Pozor: Autor článku čerpal informace z jiných zdrojů. Je možné, že údaje již nejsou aktuální a neodpovídají současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Půjčky online bez registru a zástavy - půjčky na cokoliv

Jak získat podporu v nezaměstnanosti?

15-06-2014

Jste bez práce a nějaká nová je zatím v nedohlednu? Alespoň malou finanční pomocí může být podpora v nezaměstnanosti během evidence na Úřadu práce.

Jak ji získat a kdy na ni máte nárok?Co s sebou na Úřad práce

Pro získání podpory v nezaměstnanosti se musíte nejprve zaregistrovat na Úřadu práce. S sebou budete potřebovat potvrzení o zaměstnání, kterému se říká „zápočtový list“, potvrzení o výši průměrného výdělku, doklad o výkonu jiné výdělečné činnosti a evidenční list důchodového pojištění. OSVČ předkládají potvrzení o účasti na důchodovém pojištění a o vyměřovacím základu pro pojistné.

Kdo má na podporu v nezaměstnanosti nárok?

Podporu v nezaměstnanosti nedostane úplně každý. Získat ji může občan ČR, který v posledních dvou letech platil minimálně 12 měsíců sociální pojištění. To mohlo plynout nejen ze zaměstnání, ale i z podnikání nebo z náhradní doby zaměstnání, ve které jste pobírali invalidní důchod 3. stupně nebo pečovali o dítě věku do 4 let. Na podporu v nezaměstnanosti nemají nárok důchodci nebo lidé na nemocenské.

Jaká je délka podpory

Podporu v nezaměstnanosti lze pobírat jen určitou omezenou dobu. Lidé ve věku do 50 let ji pobírají maximálně 5 měsíců, lidé ve věku 50 až 55 let 8 měsíců a nezaměstnaní nad 55 let 11 měsíců. Poté, i když jste si zatím žádnou práci nenašli, podpora končí a vy máte nárok přejít na sociální dávky ve výši životního minima.

Výše podpory v nezaměstnanosti

V prvních dvou měsících je výše podpory 65 % vašeho průměrného čistého výdělku z předchozího zaměstnání. Výše ale není neomezená, musí to být maximálně 0,58násobek průměrné mzdy. Postupně se výše podpory snižuje, v dalších dvou měsících je to 50% a zbytek doby 45%. Pozor, pokud jste v předchozím zaměstnání skončili z vlastní vůle bez vážného důvodu nebo skončilo po dohodě, máte nárok po celou dobu podpory jen na 45 %.

A co přivýdělek?

Během pobírání podpory v nezaměstnanosti si můžete přivydělávat, ovšem podmínkou je, aby výše přivýdělku nepřesáhla polovinu minimální mzdy a našli jste si jej až po evidenci na ÚP. Navíc ho musíte pravidelně dokládat.Potřebujete výpis z registru SOLUS? Nejprve je nutné zažádat o osobní unikátní kód, tzv. SIN, a to přímo na této stránce. Následně požádejte o výpis přes SMS zprávu.
Doporučujeme

Nemáte příjem nebo jeho výši nemůžete doložit? Pro Vás je určena půjčka bez potvrzení o příjmu – rychlá a dostupná půjčka na cokoliv. Nedostatek peněz Vám pomůže překlenout Essox půjčka – rychlá a dostupná půjčka. Půjčky od různých nebankovních společností můžete porovnat na stránkách www.nebankovní-půjčky-do-24-hodin. Dříve než se rozhodnete pro konrkétní typ a model vysavače, přečtěte si recenze na vybrané vysavače. www.zahradní-domky-online.cz – informace o zahradních domcích různých typů.
© 2013 Smlouva-o-půjčce-vzor.cz,všechna práva vyhrazena.
POZOR! Kopírování textů, nebo jejich částí je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.Před využitím informací z tohoto webu doporučujeme získané informace konzultovat s právními specialisty. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za právní důsledky využití informací zde uvedených.