Smlouva o půjčce vzor

Pozor: Autor článku čerpal informace z jiných zdrojů. Je možné, že údaje již nejsou aktuální a neodpovídají současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Půjčky online bez registru a zástavy - půjčky na cokoliv

Jak se můžete vyhnout exekuci

03-06-2015

Exekuce – jedno slovíčko, které nahání hrůzu mnoha lidem. Nemusíte s ní mít nutně osobní zkušenost, abyste věděli, o co se jedná a měli alespoň minimální představu o tom, jak taková exekuce vlastně probíhá. Rozhodně se nejedná o nic příjemného, avšak i exekuci se dá předejít – stačí jen vědět jak a neusnout na vavřínech!1. Jednání s věřiteli

Pokud budete od problému odvracet tvář, zaděláte si na mnohem horší problémy. Hned první radou, jak se alespoň pokusit exekučnímu řízení zabránit, je kontaktování věřitele a snaha domluvit se s ním na nějakém řešení. Tím může být splátkový kalendář, prodloužení splátkového období, snížení či odložení splátek. Věřte nebo ne, ale i věřitelé se chtějí exekuci vyhnout, neboť je nákladná a mnohdy i hodně zdlouhavá.

2. Refinancování stávajících úvěrů

Pokud víte, že nejste schopni splácet veškeré závazky, požádejte bankovní či nebankovní společnost o refinancování stávajících úvěrů – tím všechny závazky sjednotíte do jediného a získáte tak nižší splátky a další dobu splatnosti.

3. Osobní bankrot

Další možností, jak jednat a nenechat svůj osud na pospas exekutorům, je vyhlášení osobního bankrotu. K tomuto řešení ale mohou přistoupit jen ti, kteří mají závazky u dvou a více věřitelů a jsou schopni ze svých příjmů uhradit alespoň 30% dluhu během 5 let. Pozor – o osobní bankrot sice můžete zažádat, ale není povinností, aby vám bylo vyhověno.

4. Přehled o tom, kde všude máte dluhy

Určitě není na škodu udělat si přehled o tom, kde všude dlužíte. Mnoho lidí se často drží představy, že dluží na dvou místech a ve finále zjistí, že mají závazky u pěti věřitelů. O svých závazcích se můžete informovat v registru dlužníků, případně se zeptat přímo u soudu, kde všude vám exekuce hrozí.Chcete-li se dozvědět více informací ze světa financí, doporučujeme navštívit stránky Maxi-Půjčky.cz.
Doporučujeme

Nemáte příjem nebo jeho výši nemůžete doložit? Pro Vás je určena půjčka bez potvrzení o příjmu – rychlá a dostupná půjčka na cokoliv. Nedostatek peněz Vám pomůže překlenout Essox půjčka – rychlá a dostupná půjčka. Půjčky od různých nebankovních společností můžete porovnat na stránkách www.nebankovní-půjčky-do-24-hodin. Dříve než se rozhodnete pro konrkétní typ a model vysavače, přečtěte si recenze na vybrané vysavače. www.zahradní-domky-online.cz – informace o zahradních domcích různých typů.
© 2013 Smlouva-o-půjčce-vzor.cz,všechna práva vyhrazena.
POZOR! Kopírování textů, nebo jejich částí je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.Před využitím informací z tohoto webu doporučujeme získané informace konzultovat s právními specialisty. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za právní důsledky využití informací zde uvedených.