Smlouva o půjčce vzor
Půjčky online bez registru a zástavy - půjčky na cokoliv

Hypotéky v roce 2019 zdražují, ale stále jsou výhodné

V posledních měsících jste mohli zaznamenat informaci, že hypotéky neustále zdražují a již nedostanete sto procent hodnoty nemovitosti. Pravda je taková, že Česká národní banka skutečně zpřísnila podmínky hypoték, aby zpomalila růst cen nemovitostí i objem úvěrů na bydlení. Tím pomáhá předcházet tomu, aby se domácnosti dostaly do problémů se splácením.Sjednejte si hypotéku – úrok je stále přijatelný

I přesto je stále vhodná doba ke sjednání hypoték. Přestože nezískáte nízký úrok jako v předešlých letech, pořád je na relativně přijatelné úrovni. I po zpřísnění podmínek dosáhne na tyto dlouhodobé úvěry většina domácností, zvláště pokud o hypotéku žádají oba partneři. Počet žadatelů však klesá. Důvodem jsou nové podmínky ČNB i zvyšující se ceny nemovitostí. Žadatelé to mnohdy ani nezkoušejí z důvodu nízkých příjmů nebo vysoké zadluženosti.

Nečekejte na lepší podmínky hypoték – nepřijdou

Pokud jste zaujali taktiku, že vyčkáte na nižší úrokovou sazbu, pak nemá smysl čekat. Naopak se dá předpokládat další nárůst úrokové sazby. Navíc poptávka po nemovitostech klesá a nastává vhodná doba pro vyjednávání o ceně. Jestliže stále bydlíte v nájmu, dáváte peníze do kapsy pronajímatelům. A ti vzhledem k poptávce po pronájmech nájmy neustále zvyšují. Vážní zájemci o hypotéku mohou vyjednat u banky výhodnější podmínky, neboť banky přišly o mnoho potenciálních žadatelů.

100 procent hypotéky již nedostanete

U hypoték se setkáte s LTV ukazatelem. Jedná se o poměr výše hypotéky k ceně nemovitosti. Čím je LTV nižší, tím výhodnější získáte úrokovou sazbu. V minulosti jste nemuseli vynaložit na vlastní bydlení ani korunu ze svého, neboť jste dostali 100 % hodnoty nemovitosti. V současné doby banky poskytují LTV ve výši 90 %, což znamená, že musíte do nemovitosti vložit 10 % vlastních prostředků. Ideální LTV je ve výši 80 %.

Co banky zjišťují o svých klientech?

Banky si své budoucí klienty důkladně prověřují a hodnotí jejich bonitu neboli schopnost dostát svým závazkům. Banky přihlížejí k výši příjmů a zejména k tomu, zda máte smlouvu na dobu neurčitou. Posuzují vaše pravidelné výdaje a zjišťují vaši aktuální zadluženost. Nahlížejí do registru dlužníků a ověřují úvěrovou historii. V neposlední řadě zkoumají financovanou nemovitost. Velkou roli také hraje věk žadatele. S poslední splátkou by vám nemělo být více než 65 nebo 70 let.

Americké hypotéky: vyplatí se?

V případě, že potřebujete peníze na úhradu svých stávajících závazků nebo na jiné financování a vlastníte nemovitost, můžete požádat banky či nebankovní společnosti o americkou hypotéku. Rozdíl oproti klasické hypotéce je v tom, že je neúčelová a můžete ji u některých finančních společností předčasně splatit bez sankcí. Úrok je vyšší než u hypotéky, ale nižší než u spotřebitelského úvěru.

U registrů bankovních a nebankovních se data uchovávají ještě 4 roky po splacení, u registru SOLUS pouze 3 roky. Do registru dlužníků může nahlédnout například i pracovník telefonní nebo leasingové společnosti a ověřit si tak, jak dobře nebo naopak špatně jste spláceli.Chcete získat výpis z registru SOLUS? Zažádejte si o tzv. SIN na této stránce a následně požádejte o výpis přes SMS.
Doporučujeme

Nemáte příjem nebo jeho výši nemůžete doložit? Pro Vás je určena půjčka bez potvrzení o příjmu – rychlá a dostupná půjčka na cokoliv. Nedostatek peněz Vám pomůže překlenout Essox půjčka – rychlá a dostupná půjčka. Půjčky od různých nebankovních společností můžete porovnat na stránkách www.nebankovní-půjčky-do-24-hodin. Dříve než se rozhodnete pro konrkétní typ a model vysavače, přečtěte si recenze na vybrané vysavače. www.zahradní-domky-online.cz – informace o zahradních domcích různých typů.
© 2013 Smlouva-o-půjčce-vzor.cz,všechna práva vyhrazena.
POZOR! Kopírování textů, nebo jejich částí je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.Před využitím informací z tohoto webu doporučujeme získané informace konzultovat s právními specialisty. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za právní důsledky využití informací zde uvedených.