Smlouva o půjčce vzor

Pozor: Autor článku čerpal informace z jiných zdrojů. Je možné, že údaje již nejsou aktuální a neodpovídají současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Půjčky online bez registru a zástavy - půjčky na cokoliv

Jak má vypadat smlouva o půjčce peněz

01-12-2015

Potřebujete si půjčit peníze od známého, nebo naopak někomu chcete půjčit peníze, ale nevíte, jak má vypadat smlouva o půjčce peněz? Anebo nevíte, zda vůbec musí být součástí půjčky nezbytně "papírová" smlouva, nebo zda stačí jenom "chlapská" dohoda?Půjčku peněz lze vyřídit i prostřednictvím ústní dohody před svědky. Abychom však předešli případným pozdějším nedorozuměním, je více než vhodné sepsat písemnou smlouvu o půjče. Jak by měla vypadat a jaké má mít náležitosti?

Náležitosti smlouvy

Především zde musí být uvedeno, kdo komu půjčuje - nestačí jen jméno - je nutné samozřejmě uvést také trvalé bydliště a pokud možno také rodné číslo a číslo OP věřitele i dlužníka. Dále je nutné, aby smlouva obsahovala přesnou částku, která je předmětem půjčky, a to včetně měny. Je velmi vhodné, aby částka byla uvedena nejen číslem, ale aby byla také vypsána slovy.

Splátky půjčky

Dále musí smlouva o půjčce obsahovat údaj o tom, kdy a v jaké formě mají být peníze zplaceny - zda bude dlužná částka splacena po částech, nebo jednorázově, zda v horovosti nebo převodem na účet a samozřejmě musí být specifikováno, kdy dokdy mají být jednotlivé splátky (nebo jediná splátka) uhrazeny.

Sankce a poplatky

Ve smlouvě o půjčce peněz by mělo být rovněž uvedeno, jaké jsou sankce a poplatky za opožděné splátky, případně jakým způsobem se řeší spory vzniklé uzavřením dané smlouvy. Vše ostatní, co není ve smlouvě písemně specifikováno, se řídí platným občanským zákoníkem.Půjčka bez příjmu

Pokud nemůžet prokázat kolik vyděláváte, mohly by Vás zajímat půjčky bez doložení příjmu online – jde to snadno a rychle. Více na Maxi-půjčky.cz.

Doporučujeme

Nemáte příjem nebo jeho výši nemůžete doložit? Pro Vás je určena půjčka bez potvrzení o příjmu – rychlá a dostupná půjčka na cokoliv. Nedostatek peněz Vám pomůže překlenout Essox půjčka – rychlá a dostupná půjčka. Půjčky od různých nebankovních společností můžete porovnat na stránkách www.nebankovní-půjčky-do-24-hodin. Dříve než se rozhodnete pro konrkétní typ a model vysavače, přečtěte si recenze na vybrané vysavače. www.zahradní-domky-online.cz – informace o zahradních domcích různých typů.
© 2013 Smlouva-o-půjčce-vzor.cz,všechna práva vyhrazena.
POZOR! Kopírování textů, nebo jejich částí je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.Před využitím informací z tohoto webu doporučujeme získané informace konzultovat s právními specialisty. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za právní důsledky využití informací zde uvedených.